Płyty CD i DVD

Płyty CD i DVD , czyli jak zachować ważna dane?

Archiwizacja danych to zagadnienie, z którym trzeba mierzyć się w niemal każdym biurze. Jeśli chcemy, aby ważna dla nas informacje i dokumenty były dostępne także po dłuższym upływie czasu, warto postawić na dobre płyty CD i DVD.

Nośniki danych

Płyty CD i DVD, wśród akcesoriów komputerowych, wciąż pozostają najpopularniejszym nośnikiem danych cyfrowych. Sprawdzają się nie tylko do codziennego użytku, ale też kiedy musimy zarchiwizować ważne dla nas informacje na długie lata. Takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze niż gromadzenie segregatorów z dokumentami. Płyty CD i DVD, dostępne w sklepie Rodan, charakteryzują się dużą pojemnością i prędkością zapisu. Umożliwia to nie tylko zapis sporej ilości informacji, ale też przyspieszy znacznie wykonywaną pracę. Płyty CD i DVD Rodan to akcesoria komputerowe, które są doskonale kompatybilne z urządzeniami do zapisu i odczytu dostępnymi na rynku. W sklepie znajdziemy też opakowania, które umożliwiają bezpieczne przechowywanie płyt CV i DVD, a co za tym idzie naszych cennych danych.

Płyta CD czy DVD?

Przed zakupem nośników danych do naszego biura, powinniśmy zadać sobie pytanie, jaką ilość informacji pragniemy utrwalić na nośniku. Tym, co odróżnia płyty CD od DVD, jest właśnie pojemność. Na płycie CD możemy zapisać dane wielkości 700 MB, w przypadku DVD jest to 4,7 GB. Przez większą pojemność płyty DVD umożliwiają utrwalenie materiałów lepszej jakości, co sprawdzi się np. w przypadku nagrywania filmów.

Akcesoria komputerowe